Достапни линкови

Тадиќ очекува до крајот на годината датум за преговори со ЕУ


Српскиот претседател Борис Тадиќ
Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска дека Србија до крајот на годината би можела да добие датум за отпочнување на преговори за полноправно членство во Европската унија.
Тадиќ во интевју за Блиц вели дека тоа ќе биде суштинско достигнување, бидејќи европскиот пат на Србија тогаш нема да биде загрозен, но ќе мора многу да се работи на спроведување на реформите.
XS
SM
MD
LG