Достапни линкови

Напад врз новинарката Лакиќ во Црна Гора


Полицијата во Црна Гора започна истрага за нападот врз новинарката Оливера Лакиќ.
Таа с е хоспитализирана по синоќешниот напад од непознато лице.
Лакиќ беше позната по серијата текстови во 2011 поврзани со криминално произодство на брендирани цигари во Црна Гора и за тоа добиваше низа закани.
XS
SM
MD
LG