Достапни линкови

Во напад на талибанци убиени 9 полицајци во Урузган


Во авганистанската провинција Урузган во напад на талибанците биле убиени 9 полицајци.
Преставник на истражните органи изјави дека постои сомневање оти талибанците вметнале свој човек во полицијата, кој им помогнал на напаѓачите.
Талибанците го потврдија нападот.
XS
SM
MD
LG