Достапни линкови

Барселона триумфално, Апоел на пенали


Лионел Меси постигна пет гола
Синоќа беа одиграни два реванш натпревара од осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал.
Барселона катастрофално го победи Баер од Леверкузен со 7:1, а најдобриот светски фудбалер Лионел Меси постигна пет гола.
Апоел во Никозија на пенали го совлада Олимпик од Лион, откако регуларниот дел од натпреварот заврши 1:0, со што вкупниот резултат беше 1:1. Еден од фудбалерите на Апоел што постигна гол од пенал беше и македонскиот репрезентативец Иван Тричковски.
XS
SM
MD
LG