Достапни линкови

Времето денеска променливо со повремени врнежи


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи претежно од дожд на пониските места, дожд и снег на повисоките, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Температурата ќе се движи од еден до осум степени.
Во Скопје слично време, со температура до осум степени.
XS
SM
MD
LG