Достапни линкови

Хамас нема да се меша во несогласувањата меѓу Израел и Иран


Палестинското исламиситичко движење Хамас соопшти дека нема да го нападне Израел доколку има вооружен конфликт меѓу земјата и Иран. Нивниот потпарол Фавзи Бархум изјави дека Хамас не се способни да бидат дел од некоја регионална војна. Лидерот на Хамас, Ахмед Јусеф ги нарече глупост тврдењата на Израел дека движењето ќе изврши ракетен напад врз земјата доколку биде во војна со исламската република.
XS
SM
MD
LG