Достапни линкови

Израел не ги исклучува сите опции против иранската нуклеарна програма


Иранска нуклеарна централа
Израелските власти ја поздравија одлуката за продолжување на преговорите меѓу меѓународната заедница и Иран за нуклеарната програма на земјата, но соопштија дека нема да ги исклучат и другите опции.
Шефот за безбедност Јаков Амидров изјави дека земјата мора да биде подготвена доколку преговорите не успеат и заканата за напад од израелската армија е клучна во убедувањето на Иран да се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG