Достапни линкови

Јанукович побара од украинската влада социјални реформи


Украинскиот претседател Виктор Јанукович
Украинскиот претседател Виктор Јанукович и нареди на владата да работи на нови реформи кои ќе бидат со цел подобрување на социјалната заштита. Според него, владата мора да ја поврати довербата на украинскиот народ со тоа што ќе им ги подобри условите за живот.
Јанукович се заложи за зголемување на минимална плата, работнички права, модернизација на здравствените установи, како и за поголеми плати на владините службеници и намалување на трошоците за образование.
XS
SM
MD
LG