Достапни линкови

Грузија и Азербеџан ќе конкурираат за ЕП во фудбал во 2020


Грузискиот претседател Михаил Сакашвили со неговиот азербеџански колега Илхам Алиев
Грузискиот претседател Михаил Сакашвили најави дека неговата земја заедно со соседен Азербеџан ќе конкурира да биде домаќин на европското фудбалско првенство во 2020 година. Сакашвили ја соопшти одлуката пред азербеџанскиот Парламент за време на денешната посета на Баку.
Пријавувањето за организирање на првенството ќе започне при крајот на годината, а победникот ќе биде прогласен во 2014.
XS
SM
MD
LG