Достапни линкови

Авганистан: убиени шестмина британски војници?


Британското министерство за одбрана денеска соопшти дека како исчезнати води шест британски војници откако нивното возило вчера било погодено во јужниот дел на Авганистан. Според новинските агенции, војниците кои биле во патрола во провинцијата Хелманд, најверојатно загинале.
XS
SM
MD
LG