Достапни линкови

Четворица загинати во бомбашки напад во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека четворица цивили загинале, додека десетина други биле повредени во денешната експлозија што се случила во јужниот дел на земјата, на границата со Пакистан. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но полицијата соопшти дека станува збор за акција на талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG