Достапни линкови

Конгресот на САД бара нови санкции против Иран


Новинската агенција Асошиетед прес цитира извори во американскиот Конгрес кои велат дека Сенатот и Претставничкиот дом се со иницијатива за воведување санкции против сите ирански банки. Во моментов такви санкции има против дваестина банки, вклучувајќи ја и Централната банка на Иран.
XS
SM
MD
LG