Достапни линкови

Бомбашки напад на жена самоубиец во Дагестан


Во вчерашниот бомбашки напад на жена самоубиец во руската провинција Дагестан загинале петмина полицајци, додека двајца други биле ранети. Руското министерство за внатрешни работи соопшти дека нападот се случил на еден контролен пункт, триесетина километри јужно од Махачкала, главниот град на Дагестан.
XS
SM
MD
LG