Достапни линкови

Тркалезна маса „Македонија, регионот и евроатланските интеграции“


Министерството за одбрана на Македонија денеска во Скопје организира тркалезна маса на тема „Македонија, регионот и евроатланските интеграции“. На собирот ќе учествуваат министерот за одбрана Фатмир Бесими, амбасадорите и воените аташеа на земјите членки на НАТО во Република Македонија, членовите на парламентарната Комисија за одбрана и безбедност, поранешните министри за одбрана, претставници од советодавните тимови на НАТО и Буз Ален Хамилтон во Министерството за одбрана.
XS
SM
MD
LG