Достапни линкови

Хашкиот трибунал го довршува судењето на Шешељ


Хашкото обвинителство денеска ќе заврши со изнесувањето завршни зборови во судскиот процес против Воислав Шешељ.Шешељ е обвинет за злосторства врз мулсиамните и хрватите во Хрватска Војводина и Босна и Херцеговина од 1991 до 1993 та година.
XS
SM
MD
LG