Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно и со повремен дождВремето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд во западните и југоисточните делови, додека на планините и на некои од повисоките места со повремен снег. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од четири до девет степени.Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со услови за повремен слаб дожд. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до седум степен
XS
SM
MD
LG