Достапни линкови

Панета-САД ќе дејстуваат против Иран доколку немаат избор


Американскиот секретар за одбрана Лион Панета
Американскиот секретар за одбрана Лион Панета изрази уверување дека САД ќе дејствуваат доколку немаат друг избор за да се спротистават на нуклеарната програма на Иран. Говорејќи на прес конференција со произраелска лоби група, Пенета изјави дека САД ќе му обезбедат на Израел воена супериорност над секоја закана без разлика дали доаѓа од една или повеќе земји.
XS
SM
MD
LG