Достапни линкови

Нападната синагога во Санкт Петерсбург


Руската полиција го истражува нападот со молотови коктели на една синагога во Санкт Петерсбург. Според извештаите синагогата не била оштетена, ниту има повредени.
Се уште не се знае кој е одоговорен за нападот. Но анти-семитиските инциденти се чести во Русија.
XS
SM
MD
LG