Достапни линкови

Најмалку 185 војници загинаа при нападите на Ал Каеда во Јемен


Јеменската војска соопшти дека најмалку 185 војници досега загинале при нападите на милитантите на Ал Каеда во јужниот дел на земјата. Додека само 25 милитанти го загубиле животот.
Според извештаите нападите на милитантите се поради ветувањата на новиот претседател Абед Рабо Мансур Хади дека ќе се бори против исламистичката терористичка група.
XS
SM
MD
LG