Достапни линкови

Во Косовска Митровица стрелано врз зграда на УСАИД


Непознати напаѓачи пукале синоќа врз зградата на Американската агенција за меѓународен развој УСАИД во северниот дел на Косовска Митровица.
Регионалниот портпарол на косовската полиција Бесим Хоти изјави дека извршителите стрелале врз канцеларијата на агенцијата за програмата Демократски иницијативи за ефективни општини ДЕМИ и оти е нанесена мала материјална штети.
Претставници на програмата се занимаваат со развојот на општинските структури.
Засега нема осомничени за инцидентот.
XS
SM
MD
LG