Достапни линкови

Пакистан - убиени 9 милитанти во Белучистан


Во Пакистан седум милитанти загинале а девет се повредени во престрелка со безбедносните сили.
Судирот почнал по заседата што милитантите му ја поставиле на граничниот корпус во покраината Белучистан.
Таму се активни сепаратисти кои бараат поголема контрола врз нафтената индустрија и талибанците.
XS
SM
MD
LG