Достапни линкови

Ерменскиот претседател во посета на седиштето на НАТО во Брисел


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан
Ерменскиот претседател Серж Саркисјан денеска треба да го посети седиштето на НАТО во Брисел. Саркисјан ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен и ќе се обрати пред Северноатлантскиот совет.
Ерменија се приклучи на Партнерство за мир на НАТО во 1994 година и учествува во неколку други НАТО програми.
Денешната посета на седиштето на НАТО ќе му биде трета на Саркисјан откако е претседател на Ерменија.
XS
SM
MD
LG