Достапни линкови

Во Тибет се самозапалил тинејџер


Тибетантски монах
Едно 18-годишно момче од Тибет се самозапалило во понеделникот во кинеската провинција Сечуан. Момчето е 26-от човек кој се самозапалил за помалку од една година и третата жртва за само 2 дена. Очевидците велат дека момчето извикувало анти-кинески пароли пред да се запали.
XS
SM
MD
LG