Достапни линкови

Премиерот Груевски се сретна со индискиот колега Синг


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска во Њу Делхи оствари средба со неговиот индиски колега Манмохан Синг. Тие разговарале за можностите за продлабочување на економската соработка меѓу двете земји. Груевски го запознал Синг со можностите за инвестирање во Македонија.
Според него индискиот премиер дал поддршка за проширување на македонскиот пазар, затоа што Индија е економија во раст, која има се повеќе големи компании кои бараат пазари надвор од земјата, односно да се прошират на други континенти во Европа, Америка и Австралија.
XS
SM
MD
LG