Достапни линкови

Претставник на Арапската лига во посета на Сирија на 10 март


Специјалниот претставник на меѓународната зедница за Сирија, Кофи Анан
Арпаската лига соопшти дека специјалниот претставник на меѓународната зедница за Сирија, Кофи Анан ќе отпатува за Дамаск на 10 март. Анан, кој е поранешен генерален секретар на ОН беше назначен на функцијата минатиот месец. Арапската лига најави и дека палестинскиот дипломат Насер ал Кидива, кој е заменик на Анан ќе отпатува со него за Сирија.
ОН соопштија дека 7500 лица биле убиени за време на протестите против режимот на сирискиот претседател Башер ал Асад.
XS
SM
MD
LG