Достапни линкови

Во Њу Делхи средба на премиерите на Македонија и на Индија


Индискиот премиер Манмохан Синг
Премиерот Никола Груевски, кој ја предводи владината делегација што престојува во неколкуденвна посета на Индија, денеска во Њу Делхи ќе се сретне со индискиот премиер Манмохан Синг.
Toa ќе биде прва средба на премиерско ниво меѓу двете држави.
На средбата ќе и претходат два бизнис форума во Њу Делхи на кои ќе бидат презентирани инвестициските можности на Македонија пред повеќе индиски инвеститори.
XS
SM
MD
LG