Достапни линкови

Денови на жалост во Полска за жртвите од несреќата


Во Полска денеска и утре се денови на жалост за 16-те жртви во железничката несреќа што се случи вчера во близина на Краков. Полскиот јавен обвинител и државната комисија за железнички несреќи ги истражуваат причините за сударот на двата воза, при што имаше и над 50 повредени.
XS
SM
MD
LG