Достапни линкови

Милитанти во Ирак убиле 27-мина полицајци


Над 27-мина припадници на ирачките безбедносни сили биле убиени во бранот напади на вооружени напаѓачи во местото Хадита, во западен Ирак. Според полицијата, околу 50 напаѓачи, облечени во воени униформи, напаѓале полициски контролни пунктови и домови на полицајци. Најмалку еден од напаѓачите бил убиен.
XS
SM
MD
LG