Достапни линкови

Над 100 загинати во борби со милитанти од Ал Каеда во Јемен


Претставник на јеменските воени сили денеска изјави дека најмалку 75-мина војници и 25-мина припадници на Ал Каеда биле убиени во борбите во западниот дел на земјата. По политичките турбуленции во Јемен за соборување на претседателот Али Абдула Салех, милитантите на Ал Каеда ги зајакнаа своите упоришта, претежно во јужен Јемен.
XS
SM
MD
LG