Достапни линкови

Владина делегација во потрага по индиски инвеститори


премиерот Никола Груевски
Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска ќе ги презентира можностите за инвестирање во Македонија на потенцијалните инвеститори во Њу Делхи. Власта одлучи годинава да одржува презентации надвор од Европа, поради кризата во Еврозоната. По посетата на Индија, македонската делегација треба да ја посети и Малезија.
XS
SM
MD
LG