Достапни линкови

Изборна победа на Владимир Путин во Русија


Пребројаните 98 проценти од гласовите на претседателските избори во Русија покажуваат изборна победа на Владимир Путин. Тој вчера освои речиси 64 отсто од гласовите. Судејки по медиумските извештаи, победата на досегашниот руски премиер беше извесна, но подршката за неговата кандидатура беше изненадувачки слаба во Москва, каде освои 49,96 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG