Достапни линкови

Партијата за национално единство води на изборите во Ош


од изборите
Партијата за национално единство, која беше создадена со помош на Градоначалникот на Ош Мелис Мирзакматов кон крајот на 2011 година, има убедливо водство на локалните избори во Киргистан. Прелиминарните резултати од веќе завршеното пребројување покажуваат дека партијата има освоени над 47 проценти од гласовите а на второ место во Ош е Социјал демократската партија со освоени 24 отсто.
XS
SM
MD
LG