Достапни линкови

Не се знае бројката на жртви при експлозиите во Конго


Се стравува дека стотина лица можеби загинале при серијата на експлозии во депо за оружје воглавниот град на Конго, Бразавил. Се уште не се знае причината за инцидентот. Некои сведоци соопштија дека многу згради во околината биле комплетно уништени.
Кинеските новински агенции јавија дека околу140 работници од компанија за реконструкција од Пекинг работеле во близина на депото, кога се случила експлозијата.
XS
SM
MD
LG