Достапни линкови

Серија на експлозии во Конго, четири жртви


I
Серија на експлозии го погодија Бразавил, главниот гред на Конго. Според неофицијалните информации, најмалку 4 лица загинале а десетина се повредени. Некои сведоци и медиуми јавија дека до инцидентот дошло во депо за оружје во градот.
Властите повикаа на смиреност по несреќата.
XS
SM
MD
LG