Достапни линкови

Евакуиран центар за пребројување гласови на опозицијата во Москва


Московската полиција нареди евакуација на еден клуб во градот каде независни и опозициони активисти направиле алтернативен центтар за пребројување на гласовите од претседателските избори.
Заменикот на руската Дума, Илија Пономарев изјави дека полицијата ја наредила евакуацијата, поради лажна дојава за бомба. Полицијата им наредила на активистите да ги остават нивните компјутери во зградата.
XS
SM
MD
LG