Достапни линкови

Црвен крст успеа да достави помош во околината на Хомс


Меѓународниот комитет на Црвен крст соопшти дека започнал да доставува помош во село во близина на сирискиот град Хомс, каде се наоѓа засолништето на бегалците од најпогодениот регион Баба Амр.
Но според организацијата, сириските власти се уште не им дозволуваат пристап во Баба Амр и во градот.
XS
SM
MD
LG