Достапни линкови

Црвен крст се обидува да добие пристап во Сирија


Меѓународниот комитет на Црвен крст соопшти дека сириските владини сили се уште не им дозволуваат на тимовите на организацијата пристап во реонот Баба Амр во градот Хомс.
Сириските власти рекоа дека ќе му дозволат на Црвен Крст да влезе во областа која е месец дена под опсада, но армијата соопшти дека најпрвин треба да го исчисти Баба Амр од стапиците и мините.
XS
SM
MD
LG