Достапни линкови

Милитнати на Ал Каеда го нападнале јужниот дел на Јемен


Јеменските медиуми јавија дека бунтовници поврзани со Ал Каеда ги нападнале владините сили во јужниот дел на земјата. Нападите се случиле во покраината Абиан, каде армијата се бори со екстремистите од минатиот мај.
Според извештаите, еден бомбаш самоубиец детонирал две возила со експлозив крај два воени пункта во главниот град на покраината.
XS
SM
MD
LG