Достапни линкови

Отворени изборните единици во Москва


Изборните едници се отворени во рускиот главен град. Жителите на Москва започнаа да гласаат за нивниот кандидат за претседателската функција. Гласањето започна порано во Сибир и источните делови на земјата поради временската зона.
На полустровот Камчатка изборните лица веќе сооопштија дека има излезност на 46,15 насто од гласачите.
XS
SM
MD
LG