Достапни линкови

Судир на два воза во Полска, најмалку осум жртви


Најмалку осум лица загинале, а 60 се повредни при судир на два воза во Полска. Спасувачите екипи се обидуваат да стигнат до патниците кои се уште се заробени под урнатините на возовите.
Полскиот министер за транспорт, Славомир Новак изјави дека индициите покажуваат дека несреќата е една од најголемите катастрофи во сообраќајот што и се случиле на земјата во последните години.
XS
SM
MD
LG