Достапни линкови

Убиени двајца војници од Азербеџан во Нагорно Карабах


Ерменските сили убиле два војника од Азербеџан во спорниот регион Народно Карабах. Таквите инциденти се чести во регионот, а при престрелките во минатата година загинаа 22 војника.
Двете земји и по години преговори се уште неможат да постигнат мировен договор за регионот.
XS
SM
MD
LG