Достапни линкови

Бомбаш самоубиец нападна екс-министер во Пакистан


Зачестени бомбашки напади во Пакистан - од нападот на полициска станица минатиот месец
Бомбаш самоубиец го нападнал конвојот на поранешниот пакистански министер за внатрешни работи Афтаб Кан Шерпао. Еден телохранител загина и уште тројца се повредени во експлозијата. Екс-министерот е неповреден. Шерпао ги надгледуваше операциите против пакистанските талибанци за време на мандатот на поранешниот претседател Первез Мушараф.
XS
SM
MD
LG