Достапни линкови

Предадени телата на загинатите новинари во Сирија


Телата на американската новинарка Мери Колвин и францускиот фотоград Реми Очлик се предадени на Дипломати во Сирија. За сега не е познато од кои земји се дипломатите, но новинските агенции се повикуваат на изјави на очевидци кои рекле дека станува збор за претставници на полската амбасада, која е задолжена за американските надворешни работи во Сирија. Новинарката и фоторепортерот загинаа минатиот месец во градот Хомс.
XS
SM
MD
LG