Достапни линкови

Во Русија молк пред утрешните претседателски избори


Странски посматрачи во Центрланата изборна комисија на Русија, 02.03.2012.
Во Русија денеска е предизборен молк пред утрешните претседателски избори на кои главен фаворит е поранешниот шеф на државата и сегашен премиер Владимир Путин. Покрај него, кандидати се и лидерот на Комунистичката партија Генадиј Зјуганов, шефот на Праведна Русија Сергеј Миронов, лидерот на Либерално демократската партија Владимир Жириновски и бизнисменот Михаил Прохоров. Конечните резултати ќе бидат познати до 14 март, а до 17 март мора и официјално да бидат соопштени.
XS
SM
MD
LG