Достапни линкови

Чавез вели дека се опоравува од операцијата


Хуго Чавез
Претседателот на Венецуела Хуго Чавез изјави дека брзо се опоравувал од неговата последна операција. Тој во минатиот месец на Куба, според извештаите, бил опериран во пределот на карлицата каде што исто така на Куба лани му бил отстранет поголем малигнен тумор. Чавез во телефонското јавување од Хавана не прецизирал за каква операција станува збор.
XS
SM
MD
LG