Достапни линкови

Голем дел од САД зафатен од силно невреме


Силни бури, вклучувајќи и десетина торнада, предизвикаа големи штети во централниот дел на Соединетите држави, од Алабама до Индијана. Според извештаите, најмалку 28 луѓе загинале во Кентаки и Индијана. Градот Мерисвил во јужна Индијана, кој има околу 2 илјади жители, според некои наводи, бил израмнет со земјата. До ова доаѓа на само два дена откако 13 луѓе загинаа во силното невреме што го зафати американскиот Среден Запад.
XS
SM
MD
LG