Достапни линкови

Хаменеи повика на масовен одзив на денешните избори во Иран


Хаменеи гласа во Техеран. 02.03.2012
Иранскиот врховен верски лидер Али Хаменеи повика на масовен одзив на денешните парламентарни избори во Иран. Тој изјави дека гласањето е верска обврска и оти масовниот одзив ќе бил силна порака до иранските непријатели во врска со нуклеарната криза со Западот. Аналитичарите предвидуваат дека кандидатите за пратеници блиски до Хаменеи, ќе бидат победници на изборите.
XS
SM
MD
LG