Достапни линкови

Путин убеден дека ќе стане претседател, Медведев ќе биде премиер


Рускиот премиер Владимир Путин изјави денеска дека е убеден оти ќе победи на претседателските избори, што ќе се одржат во недела и оти актуелните протести против него го прават уште посилен кандидат. Путин повтори дека откако ќе биде избран за претседател на Русија ќе го номинира актуелниот претседател Дмитриј Медведев за нов премиер.
XS
SM
MD
LG