Достапни линкови

Над 30 загинати во престрелка меѓу пакистански сили и милитанти


Најмалку 10-мина пакистански војници и 23-ца милитанти загинале во престрелката восеверо-западниот дел на земјата, во близина на границата со Авганистан. До борбите дошло рано изутрината и траеле речиси 6 часа, соопштија пакистански претставници, додавајки дека се започнало кога милитантите нападнале еден контролен пункт на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG