Достапни линкови

Путин со нови критики до Западот за кризата во Сирија


Рускиот премиер Владимир Путин повторно ги критикуваше западните земји поради подршката на сиријската опозиција, оценувајки дека со тоа се поттикнуваат борбите. Ставот на Русија е дека режимот на претседателот Башар Ал Асад и опозицијата треба да ги запрат борбите и да преговараат за надминување на кризата, изјави Путин. Русија е главен снабдувач на сиријскиот режим со оружје.
XS
SM
MD
LG